27 Aralık 2011 tarihinde “2012 YILININ İLK ALBÜMÜ ‘AŞKIN BÜLBÜLÜ’ ÇIKIYOR” başlığıyla Pirsus haber portalında haberimiz yayınlanmıştır.

Haberin orjinalini görmek için tıklayınız.

2012 yılının ilk albümü olan AŞKIN BÜLBÜLÜ’nün piyasaya çıkmasına sayılı günler kaldı. Kocaeli’nde yaşayan 4 arkadaştan; Abdullah Sağlam, Ahmet Kurt, Mehmet Ali Er ve Muhammed Dikçal’dan oluşan ANKA İLAHİ GRUBU sadece 2 yıl önce kuruldu. Geride kalan zaman zarfında çıktıkları programlarda büyük beğeni toplayan grup üyeleri zamanla albüm yapma kararı aldılar. 2012 Ocak ayında çıkması hedeflenen ilk albümlerinde Anka İlahi Grubu üyeleri 10 esere yer verecekler. İlk albümdeki tüm eserlerin sözleri aynı kişiye yani Seyyid Şerif Muhammed Ali Lokman (k.s) Hazretlerine ait. Albümün mutfak bölümünde ise Peker Kardeşler var. Besteleri ile kendisine ayrı bir kitle oluşturan peker kardeşlerin ortancası Yücel Peker, Anka İlahi Grubu’nun ilk albümüne 3 beste ile destek verdi.

3_27122011

Kervan, Kerbela, Gözlere Yazık, Sıddık-ı Ekber, Senin Sırrın, Medine, Yardım Eyle, Uhud, Ya Rasulallah, Mehdi Resul  albümde yer alan eserlerin adları. Grubun adını AŞKIN BÜLBÜLÜ koydukları albüm Mehmet Arıkboğa’ya ait İSRA DAĞITIM etiketi ile çıkıyor..

2012 yılının ilk albümü olan AŞKIN BÜLBÜLÜ  01 Ocak 2012 tarihi itibari ile seçkin müzik marketlerde yerini alacak. Bu albümün İlahi piyasasına yeni bir soluk yeni bir heyecan getirmesi bekleniyor. 31 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 19:00’da İmam Hatip Mezunları ve Yağmur Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği FETİH ŞÖLENİ ile Yarımca Kültür Merkezi’inde düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi yıl dönümü münasebetiyle Anka İlahi Grubu Fetih Şöleninde ilk defa profesyonel anlamda sahne alacak.  Albümlerini ilk kez seslendirecek olan Anka İlahi Grubu aynı zamanda bu muhteşem gece de Albüm tanıtımı ve Gala Gecesi yapmış olacak.  Grubun da ilk profesyonel sahne deneyimi olacak.

1_27122011
Anka İlahi Grubu olarak yaklaşık 2 yıldır profesyonel anlamda çeşitli çalışmalarımız, organizasyonlarımız oldu fakat albüm aşamasında gerçekten özveri ile çalıştık ve Peker Kardeşlerin mutfağından güzel bir albüm çıkarttık hamdolsun. Albümdeki sözlerin tamamı bir Allah Dostuna yani Seyyid Lokman Efendi Hz.’ne aittir, aynı zamanda Peker Kardeşlerin ortancası Yücel Pekerin 3, Seyyid Lokman Hz.’nin 3 ve grubun solistleri Mehmet Ali Er’in 1, Ahmet Kurt’un 1, Abdullah Sağlam’ın 1, Muhammed Dikçal’ın da yine 1 tane bestesi bulunmakta.

Bu albüm Grubumuzun ilk Albümüdür.  İnşallah Rabbim gidişatımızı hayır eylesin Anka İlahi Grubu olarak bu albümü tüm Kocaelili hemşehrilerimizin almasını ve mutlaka dinlemesini rica ediyoruz. Aynı zamanda bizlere destek olan sponsorlarımıza ve diğer gönüldaşlarımıza gazeteniz vesilesi ile teşekkür ederiz…

142